Canicross  "Běh člověka se psem"


Běžecké tratě jsou terénní a využívá se tahu psa. Pes je oblečen v tažném postroji, člověk v sedáku a oba jsou k sobě spojeni pomocí odpruženého vodítka. 
V canicrossu jde především o pohyb na čerstvém vzduchu a vyvíjí se tím souhra mezi psovodem a psem, čehož se dá využít v běžném životě.

 

Canicross a my

 

Naše začátky byly ... tak nějak od konce k začátku.
Pořídila jsem koloběžku abychom s Niallem mohli blbnout a řádně si občas protáhnout tělo. Ale zjistila jsem, že to není tak jednoduché jak jsem si myslela. Proto jsem se začala koukat po lidech z našeho okolí, co mají s tímto sportem zkušenosti. Podařilo se mi domluvit schůzku a první trénink s dvouma naprosto báječnýma holkama co se zabívají dogscooteringem. Sešli jsme se tedy na podzim roku 2012 na letišti v Medlánkách. Byli jsme vybaveni správným postrojem a odpruženým vodítkem. Vše oblečeno, vysvětleno a mohli jsme vyrazit na trať. Neměla jsem absolutně tušení co mě bude čekat. Niall po vzoru psů kolem sebe vyrazil jako blesk ... kdyby jste viděli tu moji hrůzu v očích, kdyby jste slišeli ten můj řev o pomoc ... nezapomenutelný zážitek pro okolí. S odstupem času se této události směju a velice ráda na tuto první zkušenost vzpomínám.